Stała koncepcja, stawiająca na dalekowzroczność, odwagę w innowacyjnym zarządzaniu firmą i otaczania się kompetentną kadrą -to filozofia stosowana w wielu rozwojowych, światowych przedsiębiorstwach. Do takich z całą pewnością należy grupa Salamander Industrie Produkte (SIP), skupiająca firmy, które swoje produkty sygnują marką Salamander i bluEvolution. Wspólna dla wszystkich przedsiębiorstw osoba dr Heyo Schmiedeknechta, który stanowi swoiste ogniwo i nośnik głównych idei powoduje, że ustalane założenia w sposób płynny są wdrażane w życie i w sposób spójny realizowane w całej grupie SIP. W skład grupy SIP wchodzi również firma Salamander Window & Door Systems S.A., która jest zaliczana do ścisłej czołówki producentów okienno-drzwiowych profili z PCW w Polsce. Początki obecności Salamander Window & Door Systems S.A. w Polsce datowane są na rok 1990, w którym rozpoczęto sprzedaż nowoczesnych profili PCW do produkcji okien i drzwi. Wraz z rosnącym popytem, w 1995 roku powstała samodzielna jednostka „Profitec' Sp. z o.o., pod skrzydłami której uruchomiono magazyn profili. Na przełomie lat 1998/1999 - uruchomiono zakład produkcyjny, z siedzibą we Włocławku, który w ciągu następnych dwóch lat przekształcił się w nowoczesne przedsiębiorstwo.

Obecnie Salamander Window & Door Systems S.A to: 21 linii do ekstruzji profili okiennych, 2 linie ekstruzji uszczelek i 6 nowoczesnych linii do okleinowania foliami dekoracyjnymi. Zakład dysponuje powierzchnią 12 300 m2 zadaszonych magazynów i 20 000 m2 zewnętrznych placów składowych. Daje to możliwość przechowywania 5 000 palet z profilami pod dachem i 16 000 palet na placach składowych. Zakład we Włocławku jest obecnie jedynym producentem dwóch pełnych systemów profili okiennych z PCW o handlowych nazwach Brügmann AD i bluEvolution: 82 dla całej Grupy SIP a od 2004 roku - kiedy połączono firmy „Brügmann' i „Salamander' -   jedynym sprzedawcą systemu Salamander w Polsce.

Duży potencjał, jakim dysponuje Salamander Window & Door Systems S.A., pozwala na zabezpieczenie potrzeb polskiego rynku i na dużą skalę zaspakajać oczekiwania odbiorców z Europy Zachodniej, Wschodniej i Południowej. Najwyższe normy jakościowe, dbałość o wysoką klasę tworzywa, zapewniają klientom pełną satysfakcję z wyrobu a wyszkolona w Niemczech załoga - profesjonalną obsługę oraz realizację wpływających zleceń. Potwierdzeniem włożonych starań w zadowolenie odbiorców i utrzymanie najwyższej jakości - jest certyfikat ISO 9001, oraz - jako z pierwszych przedsiębiorstw z tej branży w Polsce - posiadanie niemieckiej aprobaty jakości RAL.

Skyline Snow Falling